Sprawdzenie numeru

Czyj to numer telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy żyją na naszym świecie. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu pojawia się obca kombinacja cyfr.

Najczęściej w tego typu chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej paczki znajomych, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił swojego operatora.

A jeżeli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, który chce naszej porady.

czyj to numer tp

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już mnóstwo lat temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bezustannie, by porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać im sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki mogą być czasami jakimś zagrożeniem, bo z nich dzwonią również oszuści oraz naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże zwykle taki czyn nie jest za bardzo efektywny. Jeżeli on nie działa, bo dzwoniący nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wklepać numer do wyszukiwarki internetowej (who calls me) i wejść później na różne portale, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich oraz stawiają im noty. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a także samodzielnie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie pomoże danej osobie, a ją wciąż będą martwić ciągłe telefony, zawsze może ona udać się na policję. W skrajnych sytuacjach z pewnością powinno się tak zadziałać, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie są w końcu czymś dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże każdą sprawę można już bez problemu rozwiązać. Nawet teoretycznie nieznane numery telefonów można szybko rozpoznać, by ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu należy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zadzwonić pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.

kogo numer telefonu

Po pierwsze, zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już specjalne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę , a potem wklepmy do jej rubryki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie jedynie przez swoich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My również możemy pisać komentarze o nietypowych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, więc powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych stron. Róbmy to zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.