Jak sprawdzić kto dzwonił?

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy możemy to spokojnie zrobić, ponieważ obcy jest nam numer, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle pragniemy poznać posiadacza obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wówczas sygnał nierzadko się urywa. Możemy mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne strony internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę i potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, ale również przez zwykłych internautów. To oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z takich stron. Róbmy tak zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na poznanie kto do mnie dzwonił

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele lat wstecz, a i tak dalej są wyjątkowo znanymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bez przerwy, by skontaktować się ze znajomymi, wysłać im wiadomość lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają także bandyci i naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się dość prędko odkryć kogo to numer telefonu.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak często tego typu krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy tylko wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różnorodne strony, by poznać dzwoniącego. Są już nawet specjalne witryny internetowe, które skupiają u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery, opisują je oraz wystawiają im noty. Internauta może z nich skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać głuche telefony, zawsze może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach z pewnością warto tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie są przecież niczym dobrym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie wszystko można już spokojnie załatwić. Choćby pozornie obce numery telefonów da się szybko rozpoznać, by osądzić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z komendą.